Jak się nie dać zimie – poradnik dla kierowcy

0
29

Zimy nie należy lekceważyć! W okresie zimowym sprawdzenie wszystkich szczegółów Twojego samochodu jest bardzo ważne. Poniżej przedstawiono kilka kluczowych porad i zasad dotyczących bezpieczeństwa Twojego samochodu podczas okresu zimowego.

Poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad samochodem jest kluczowym nie tylko na suchej drodze, dlatego też wato zadbać o dobre hamulce i opony. Reflektory i żarówki są bardzo istotną kwestią, dzięki ich sprawności w odpowiednim czasie możemy reagować na zaistniałą sytuację na drodze, a także jesteśmy dobrze widoczni dla innych użytkowników dróg publicznych.

Zawieszenie samochodu jest nie mniej ważną kwestią od wspomnianych w niniejszym artykule. W każdej sytuacji może nam zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę.

Który z właścicieli szczególnie tych starszych pojazdów nie miał problemów z uruchomieniem naszego czterokołowca w zimie? Sprawdź świece żarowe i akumulator zanim uderzy sroga zima.

Płyn do spryskiwaczy wydaje się być tylko szczegółem podczas zimy, lecz co bardziej wpływa na bezpieczeństwo niż dobra widoczność? Na rynku znajduje się obecnie mnóstwo lepszych lub gorszych zimowych płynów do spryskiwaczy, każdy z nich z pewnością będzie lepszy niż letni lub “uniwersalny” płyn. Warto też sprawdzić czy pióra wycieraczek są w dobrym stanie, nie kosztują one majątku a zapewniają dobra widoczność na drodze.

Powyższe porady wydają się bardzo oczywiste, lecz niestety większość z nas o nich zapomina, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych, dobrze przygotuj się na zimę! Podsumowując zadbaj o opony zimowe, hamulce, zawieszenie i dobrą widoczność. Takie teoretycznie drobne zaniedbania mogą doprowadzić do tragicznych skutków.