Kabotaż na busa

0
13

Firmy przewozowe

Przewożenie osób w naszym kraju to biznes, który dopiero w ostatnich kilku latach naprawdę bardzo przyzwoicie się rozwinął. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych i na początku dwudziestego pierwszego wieku przewożenie osób z Polski do Niemiec, Francji czy Hiszpanii było wyjątkowo nieopłacalne i kabotaż na busa był tak rzadki, że praktycznie na dobrą sprawę niespotykany.

Dopiero wejście Polski do Unii Europejskiej i otworzenie się kilkunastu dużych krajów takich jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania sprawiło, że Polacy zaczęli chętnie i tłumnie wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu ciekawszej i lepiej płatnej pracy. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na profesjonalny transport pracujących Polaków z Polski za granicę do Niemiec i krajów zachodnich wzrosła również popularność firm przewozowych, a ich zarobki poszybowały wysoko w górę.

Początkowe trasy, jakie były oferowane przez firmy przewozowe, dotyczyły wyłącznie naprawdę największych miast w Polsce. Do Niemiec przykładowo można było wyjechać wyłącznie wsiadając do busa w Warszawie, Łodzi, Krakowie lub Katowicach. Inne mniejsze miejscowości takie jak Opole, Radom czy Białystok były po prostu obsługiwane. Wszystko zmieniło się kilka lat po wejściu Polski do UE kiedy to polskie firmy przewozowe otrzymały pierwsze dotacje i granty na swoją działalność.