Samochód zastępczy – Gorzów Wielkopolski

0
14

Proces uzyskania auta zastępczego
Auta zastępcze coraz bardziej popularyzują się w naszym kraju. Jest to usługa oferowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe, skierowana przede wszystkim do poszkodowanych w kolizjach i wypadkach drogowych. Jeśli przydarzyła się nam taka przykrość i zostaliśmy bez samochodu na dłuższy czas, rozważmy skorzystanie z tej oferty.

Najpierw należy ustalić kto jest sprawcą a kto ofiarą kolizji lub wypadku. Jeśli sprawa zakończyła się na miejscu, to znaczy nie było ofiar w ludziach i policjant wystawił mandat sprawcy, a ten go przyjął, mamy znacznie uproszczoną sytuację. Wystarczy nam notatka, którą policjant wystawia po zakończeniu postępowania mandatowego. Ową notatkę musimy dostarczyć do ubezpieczyciela razem z wnioskiem.

Jeśli sprawa toczy się w sądzie i nie ma jeszcze werdyktu wciąż nie jesteśmy na straconej pozycji. Jeśli nasz własny ubezpieczyciel oferuje samochód zastępczy, możemy się do niego zgłosić. Wtedy nie ma znaczenia czy byliśmy sprawcami czy ofiarami, ważne jedynie by usługa ta była wcześniej wykupiona i opłacona.