Transport chorych

0
9

Są sytuacje, w których nie zawsze wiadomo jak się zachować, bo najzwyczajniej w świecie są nie do przewidzenia, bądź mamy z nimi styczność tak rzadko, że nie musimy się zastanawiać, jak się w danej chwili zachować. Do takich z całą pewnością należy transport chorych.

Instytucje zajmujące się opieką nad ludźmi chorymi jak szpitale, przychodnie, domy pomocy społecznej, domy opieki, czy warsztaty terapii zajęciowej mają wyspecjalizowane pojazdy, przeznaczone do przewozu chorych osób. Również personel medyczny jest szkolony do tego, by zapewnić komfortowy i bezpieczny transport chorych. W normalnym życiu jednak nie posiadamy ani specjalistycznych pojazdów, ani tym bardziej wiedzy i umiejętności w tym temacie.
Każdy musi na własną rękę doszkalać się i nabywać wiedzę dotyczącą transportu chorych. W razie potrzeby możemy skorzystać z usług firm szkolących oraz podmiotów oferujących przystosowywanie pojazdów do przewozów osób chorych. Niekiedy takie przedsięwzięcia w całości, bądź części finansuje PFRON.