Kabina Sypialna Bus

0
12

Co wziąć pod uwagę wybierając kabinę sypialną do busa?

Kabina sypialna busa to w obecnych czasach praktycznie standard, jeśli wziąć pod uwagę busy do transportu zarówno krajowego, jak i też międzynarodowego. I chociaż większość kierowców potocznie nazywa swoje miejsce spoczynku kurnikiem, to bez dwóch zdań ich użytkowanie jest po prostu praktyczne. Osoba wyposażająca swój bus w kabinę sypialnianą może skorzystać także z innego standardu określanego jako „back sleeper”, aczkolwiek jest ona raczej rzadziej wybieraną opcją.

Kabina sypialna stanowiąca wyposażenie busa może być zarówno jedno- jak również dwuosobowa. Niemniej jednak nie jest to kluczowy aspekt, jaki należy wziąć pod uwagę, decydując się na rodzaj sypialnianej zabudowy do busa. Niezwykle istotnym elementem jest waga zabudowy sypialnej, gdyż należy cały czas pamiętać o tym, że całkowita waga pojazdu nie powinna przekraczać 3,5 tony. W tym wypadku o wiele prościej i wygodniej skorzystać z typowego i poniekąd powszechnego kurnika, gdyż ten rodzaj jest znacznie lżejszy od „back sleeper” o około 50 kg. W niektórych przypadkach różnica osiąga nawet niemalże 80 kg. Nie trzeba w tym wypadku zaznaczać, że im większa jest waga kabiny sypialnej, tym mniej towaru pojazd może ze sobą przewozić, żeby nie przekroczyć zalecanej wagi 3,5 tony.

Szczęśliwie kabin sypialnych dostępnych na rynku jest całe mnóstwo, dzięki czemu można wybrać taką najbardziej odpowiadającą potrzebą zarówno kierowcy, jak również firmy.