Foteliki samochodowe

0
12

Każdy rodzic wie, że dobrze dobrany fotelik zagwarantuje jego dziecku bezpieczeństwo podczas podróży. W jaki sposób go wybrać? Foteliki samochodowe mają wiele cech, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. O czym pamiętać?

Kluczowymi elementami będzie waga Twojego dziecka oraz odpowiedni montaż fotelika w samochodzie. Dlatego też przed zakupem musisz koniecznie poznać aktualną wagę Twojej pociechy i sprawdzić, czy dany fotel na pewno dobrze da się zamontować w Twoim aucie. Bardzo pomocne może być sprawdzenie tego razem z pracownikiem obsługi sklepu, który pokaże jak zrobić to poprawnie.

Czy któreś konkretne foteliki będą lepsze od innych? Niektórzy twierdzą, że te, które posiadają system Isofix są najwygodniejsze. Jest to technologia, która pozwala na bezpieczny montaż fotelika bez użycia pasów bezpieczeństwa w aucie. W wielu wypadkach będzie jednak potrzebna do niego specjalna baza. Foteliki samochodowe, które stosują tę technologie będą oczywiście większym wydatkiem, niż te bardziej standardowe.